Noclegi - Pokoje - Agroturystyka - Bukowisko - Kujawsko-Pomorskie - Kawno - Wakcje na wsi
Mariola Bukowska
87 - 602 Chrostkowo, Kawno 12
gm. Chrostkowo, woj. kujawsko-pomorskie
tel: (54) 288 72 33 tel. kom: 0666 057 691 

Obiekt całoroczny


   Goście, którzy chcą odpocząć ale i przy okazji poznać trochę tą część Polski, mogą potraktować " Bukowisko " jako  " Bazę wypadową ". 


Chrostkowo i okolice

   Wieś gminna. Do obejrzenia jest drewniany kościół parafialny p.w. św. Barbary, na cmentarzu pomniki pomordowanych w czasie okupacji.
W pobliskiej Nietrzebii stoi zabytkowy młyn wodny, Którego zdjęcie umieściliśmy.

Zbójno i okolice
   W okolicy występuje zespół osobliwych form polodowcowych zwanych drumlinami. Teren ten wchodzi w skład Obszaru Chronionego- Drumliny Zbójeńskie. Ten malowniczy krajobraz jest obok na zdjęciach, chociaż nie odzwierciedla rzeczywistości. Po prostu trzeba przyjechać żeby to zobaczyć no i podziwiać naszą polską przyrodę. Również i tutaj jest, chociaż tylko ruiny, stary młyn wodny napędzany wodą.
W krajobraz malowniczo wkomponowane są dworki we wsiach Klonowo, Sitno, Wielgie i Zbójno. przy zespole pałacowo parkowym w Zbójnie istnieje ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna.

Obory
   Tu mieści się Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w pięknym kościele- klasztorze. W ostatnim czasie licznie odwiedzanym przez pielgrzymów z całego kraju.

Trutowo
   8km od nas jest piękny zespół klasztorny, składający się z barokowego kościoła oraz  klasztor Karmelitów.

Skępe
   Tu udają się pielgrzymki, aby pokłonić się Matce Bożej Skępskiej, która jest w ołtarzu sanktuarium zespołu klasztornego ojców bernardynów.

Golub-Dobrzyń
   Tylko od nas oddalony 18km. Nie sposób ominąć tego miasta. Niezapomniany widok rozciągający się ze wzgórza zamkowego na miasto, które jest znane ze słynnych Turniei Rycerskich.

 Szafarnia
   Niedaleko od Golubia. Tu przebywał Fryderyk Chopin, a od 1988r jest tu Ośrodek i Muzeum Fryderyka Chopina, w którym odbywają się Międzynarodowe Konkursy Pianistyczne Dzieci i Młodzieży.

Sierpc
   Jest tu Muzeum Wsi Mazowieckiej.

Ciechocinek
   Jedno z najbardziej znanych i odwiedzanych polskich uzdrowisk nierozerwalnie kojarzy się z solą i tężniami. Ciechocińskie tężnie są unikalną budowlą w Europie, a swą leczniczą i produkcyjną funkcję spełniają 170 lat. Od nas można dojechać przeprawą przez Wisłę w Nieszawie do miasta z fontanną '' Jaś i Małgosia", drewnianym teatrem, gdzie min. odbywają się festiwale Romów, ?ródłem solankowym "Grzyb".

Toruń
   Miasto Mikołaja Kopernika-miasto trzystu zabytków, stare w centrum, nowoczesne i zielone na obrzeżach, przecina Wisła. Miasto słynące z przepysznych toruńskich pierników.      Goście, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku, zapomnieć o hałasie, stresie, kłopotach, przyjeżdżając do nas na pewno się nie zawiodą. Ci którzy już u nas byli, wiedzą...  i wracają.
      Chcąc docenić uroki lasów, złotych pól, czystych i przejrzystych jezior, warto do nas przyjechać!!!

     W naszym rejonie jest bardzo dużo czystych jezior pełnych ryb, raków i innych stworzeń, które żyją w czystym nieskażonym środowisku. Nasi goście na kąpiel w jeziorze mogą wybrać miejsce samotne i ustronne lub w zgiełku innych turystów. Każdy znajdzie tutaj to, co mu odpowiada.
                   Agroturystyka - Noclegi - Wakacje na wsi - Pokoje
Copyright by wakacje.agro.pl 2008 ICDR